HALU Portal Leczenie żylaków,MEDYCYNA,Skleroterapia,URODA Skleroterapia – leczenie żylaków

Skleroterapia – leczenie żylaków

Skleroterapią leczy się żylaki kończyn dolnych. W leczeniu używa się cienkiej igły, którą nakłuwa się chorobowo zmienione miejsca od kilku do kilkunastu razy, w zależności od wielkości żylaków. Leczenie powinno być poprzedzone przyjmowaniem Rutinoscorbinu przez kilka tygodni. Zabieg może trwać od 10-30 minut. Skleroterapia jest metodą bardzo powszechną. Można nią leczyć zarówno niewielkie jak i duże żylaki. Za pomocą strzykawki do żyły wprowadza się środek obiterujący. Polidocanol lub siarczan sodowy tetra decylu. Środki te powodują stan zapalny żyły i jej zarośnięcie. Po takim zabiegu pacjent powinien stosować przez tydzień lub dwa kompresjoterapię stosując opaskę uciskową.

Skleroterapia jest metodą minimalnie inwazyjną i w sposób estetyczny leczy żylaki oraz pajęczaki żylne. W miejscu zajętym przez żylaki, na skutek wstrzyknięcia pianki przestaje płynąć krew. Żylaki zapadają się, a wygląd zewnętrzny od razu się zmienia. Właściwy efekt estetyczny uzyskuje się dopiero po kilku zabiegach. Do efektów ubocznych można zaliczyć reakcje alergiczne, które pojawiają się u około 1% osób. Do innych niepożądanych efektów można zaliczyć przebarwienia skórne, które jednakże ustępują po kilku miesiącach.

Powiązane ze sobą wpisy

ImplantyImplanty

Są to sztuczne elementy przypominające korzeń brakującego zęba, umieszczone bezpośrednio w kości szczęki. Wykonane są z tytanu, metalu który bezpiecznie łączy się z tkanką kostną. Wszczepiona część ma zazwyczaj kształt