Prąd galwaniczny

Zabieg z udziałem prądu galwanicznego zakłada przepływ przez daną część ciała prądu stałego. Skuteczność zabiegów tego typu ma swoje źródło zarówno w właściwościach przeciwbólowych, jak i przeciwzapalnych takiego prądu. Prąd galwaniczny jest z powodzeniem wykorzystywany między innymi w czasie leczenia nerwobóli, choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, przy porażeniach wiotkich oraz w leczeniu zaburzeń związanych z krążeniem obwodowym.

Największą zaletą zabiegów z wykorzystaniem prądu galwanicznego jest ich działanie przeciwbólowe, wśród ich atutów wymienia się jednak również likwidowanie procesów zapalnych. Zabiegi tego typu mają też działanie stymulujące. Niestety, nie można wykonywać ich w każdych okolicznościach. Wśród przeciwwskazań wymieniana jest choroba nowotworowa, zmiany w obrębie skóry oraz ostra niewydolność wieńcowa. Prąd galwaniczny może być stosowany tak w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych, skuteczność zabiegu jest jednak uzależniona od jakości sprzętu i doświadczenia wykorzystującej go osoby.

Powiązane ze sobą wpisy

Gruźlica skóryGruźlica skóry

Gruźlica skóry jest jedną z postaci gruźlicy pozapłucnej i może występować jako samodzielna choroba lub towarzyszyć gruźlicy płuc i narządów wewnętrznych. Czynnikiem wywołującym chorobę są bakterie zwane prątkami gruźlicy lub