Ginekologia

Ginekologia to gałąź medycyny kobiecej, która zajmuje się profilaktyką a także leczeniem chorób kobiecych. Ocenia zewnętrzny stan narządów rodnych a także ich kondycję wewnątrz. Czyli jaki jest stan pochwy, macicy, jajników i jajowód. Do narządów rozrodczych kobiety zalicza się także gruczoły sutkowe.

Leczone są stany zapalne pochwy, a także zaburzenia miesiączkowania oraz inne. Panie borykające się z niepłodnością, mogą mieć ją właściwie zdiagnozowaną a także mogą starać się ją leczyć, po kontakcie z lekarzem. Bardzo ważna jest profilaktyka leczenia takich chorób jak nadżerka, stany zapalne oraz rak. Warto wybrać ginekologa, który cieszy się dobrą opinią oraz takiego, który jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.

Lekarz ginekolog dba o zdrowie kobiety, leczy schorzenia narządów rodnych oraz partycypuje w leczeniu chorób piersi. Natychmiast trzeba udać się do ginekologa jeśli występują przykre objawy, takie jak upławy, ból czy krwawienie. Warto zatem bacznie obserwować własne ciało.

Jeśli jest taka konieczność, lekarz zleca dodatkowe badania, takie jak te obrazowe oraz laboratoryjne, ew. usg. Pochwa, macica, szyjka macicy oraz jajniki badane są poprze wykonanie usg a także poprzez badanie przy użyciu palców oraz przy użyciu wziernika. Oczywiście prowadzi ciążę a także wykonuje badania kontrolne po porodzie w okresie połogu. Wykonuje także badania kontrolne podczas trwania menopauzy i leczy objawy starzenia się kobiety. Ginekolog położnik prowadzi poród, wykonuje cesarskie ciecie. Ginekologia to dziedzina medycy, dzięki której łatwiej być kobietą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane ze sobą wpisy

SchizofreniaSchizofrenia

Schizofrenia jest ciężką chorobą psychiczną, a w jej przebiegu występują zaburzenia myślenia, percepcji, zachowania oraz odczuwania. Chorzy tracą kontakt z rzeczywistością i nie są w stanie oddzielić świata rzeczywistego od doświadczeń